Učenici: Agović Nejra, Amidović Amera, Balić Samir, Bektić Džana, Delić Muhamed, Džinović Mirnes, Đedovič Denisa, Đonlagić Selma, Haketa Elma, Hodžić Edin, Kadribegović Faris, Kereš Azer, Keško Almin, Klačar Anela, Koso Kenan, Mehmedagić Emina, Osmanagić Nusret, Ovčina Berina, Pačariz Ajla, Robović Asmir, Šahić Ibrahim


Razredni starješina: Adnan Bilajac

„Eto završi se i to čudo, prođe vrijeme ludo...“, i ko bi rekao da će ovako brzo doći kraj našim školskim danima, kao da smo jučer predali papirologiju za upis u srednju školu. Četiri godine srednjoškolskog obrazovanja, odrastanja, formiranja naših ličnosti i pripremanja za „odrasli“ svijet je tako brzo prošlo da nismo toga bili ni svjesni. Iznimno nam je žao što ćemo naše školovanje na ovakav način privesti kraju i da najljepše trenutke nećemo podijeliti sa profesorima, koji su nam bili poput drugih roditelja, ali samo nam ostaje nada da ćemo se uspjeti rastati kako maturantima priliči i onako kako smo to zaslužili. Kada sumiramo utiske, za četiri godine smo toliko toga naučili, doživjeli, vidjeli, zajedno kao razred prošli što nas je ojačalo za sve nedaće koje nas čekaju u daljem životu. Nikada nećemo biti bezbrižni i sretni kao što smo bili u srednjoj školi, ali vjerujem da ćemo naša prijateljstva i kontakte sa profesorima održavati. Profesori su nam prije svega bili prijatelji, uvijek su tu bili za nas da nam pomognu i sa školskim nejasnoćama, ali i sa onim životnim. Vjerujem da svako ko je izašao iz ove škole, pored svog stručnog zvanja, ima i ono najbitnije zvanje, a to je „ČOVJEK“. Pedagogica Samira i profesori su nas naučili da hrabro i sa uzdignutom glavom koračamo kroz život i IV-HŠ vam je zahvalan na tome. Nadamo se da će biti još prilika u životu da se sretnemo. Sigurna sam, znam da vas nikada nećemo osramotiti. 
                                                   

   Selma Đonlagić