Pod pokroviteljstvom Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo u ponedjeljak je realizirana posjeta Memorijalnom centru Srebrenica-Potočari učenika drugog razreda. Naši učenici su bili u pratnji profesora Gegić Nasera, Pintarić Darija, Krupalije Harisa, Kalač Nusreta, Avdagić-Pintarić Bojane i Ibričić Admira. Nakon dolaska ispred Memorijalnog centra na prostoru musale historijski čas je održao profesor Azir Osmanović. Posjeta je nastavljena obilaskom prostorija Fabrike akumulatora koje su koristili pripadnici holandskog bataljona UN-a kao svoje sjedište 1994/95. godine u kojoj su izložene fotografije, umjetničke slike i predmeti koji opisuju genocid u Srebrenici. U nastavku posjete učenici su mogli pogledati videoprojekciju o stradanju Srebreničana, obići izložbeni prostor u Spomen-sobi i stalnu postavku „Srebrenički genocid-neuspjeh međunarodne zajednice“.