Roditeljski sastanci su prilika da se uspostavi pravi kontakt između roditelja i nastavnog osoblja, te da se roditelji povežu i ostvare zajedničku komunikaciju koja će im pomoći u rješavanju eventualnih problema. U prostorijama naše škole upriličen je zajednički sastanak roditelja učenika prvog razreda i rukovodstva škole, Policijske uprave Novo Sarajeve, te Udruženja NARKO-NE. Nakon uvodnog obraćanja pedagogice Samire Karapuš, roditeljima se obratio direktor Muamer Muratović, pomoćnik direktora Ibrahim Karačić, zatim službenik Policijske uprave Novo Sarajevo i predsjednica Udruženja NARKO-NE. Kroz kolektivni dio sastanka prezentirane su korisne informacije o radu i aktivnostima škole, a pojedinačno obraćanje razrednih starješina rezultiralo je detaljnim uvidom u dužnosti i prava roditelja i učenika.
Svim našim učenicima i roditeljima želimo sretan i uspješan početak školske godine.