Srednja škola za okoliš i drvni dizajn u Sarajevu na svoju inicijativu i zalaganje uspjela je da u glavni grad Bosne i Hercegovine dovede 14. Alpe-Adria šumarsku olimpijadu. Ovaj projekat, od velike važnosti za mlade ljude, finansijski je podržala i Općina Stari Grad Sarajevo.

Takmičenje počinje sutra, 11. aprila, 2019. godine u 09,00 sati, a bit će održano kod bivšeg šumarskog centra blizu Velike aleje na Ilidži, te će trajati dva dana.

Učenici će se takmičiti u pet disciplina, od kojih četiri discipline svi prolaze, dok je peta disciplina samo za finaliste kupa. Discipline su sljedeće: kombinovani rez, precizni rez, obaranje stabla, brza promjena lanca ili vodilice na motoru ili pili. Peta disciplina je kresanje grana koju rade 18 najboljih finalista kupa gdje odlučuju male nijanse, a bitno je i spomenuti da se mladići i djevojke bez razlike takmiče u svim disciplinama, a generalni plasman zavisi od osobe, ne od spola. Svaka ekipa ima po četiri takmičara.

HVALA PUNO!