Realizirali smo posjetu Savezu lovačkih organizacija u BiH (SLOuBiH). Učenike su dočekali predsjednik Saveza lovačkih organizacija u BiH Muhamed Hodžić i sekretar Saveza Alen Gurda. Učenici trećih razreda usmjerenja lugar u pratnji profesora Darija Pintarića i Nasera Gegića imali su priliku poslušati predavanje predsjednika Hodžića u vezi sa historijatom lova, ali i načinima gazdovanja i upravljanja lovištima.

Nakon predavanja učenici su domaćinima postavljali pitanja koja su ih zanimala u vezi sa lovstvom, a predsjednik Hodžić je vrlo rado odgovorio na ista. Treba spomenuti i to da su predstavnici SLOuBiH-a i naše škole su načelno dogovorili nastavak aktivne saradnje.
Profesori Pintarić i Gegić, kao i učenici, zahvalili su se domaćinima na gostoprimstvu, dok je predsjednik Hodžić iskazao zadovoljstvo posjetom kao i iskazanom željom za nastavkom saradnje.