Drugi dan Programa - Međunarodna razmjena učenika Švedska BiH,
bio je rezerviran za posjetu Parlamentarnoj skupštini BiH. Tokom dvosatnog obilaska u pratnji direktora škole Muamera Muratovića i profesora Adnana Bilajaca naši učenici sa gostima iz Švedske upoznali su se sa radom najvišeg bosanskohercegovačkog zakonodavnog organa i procesima demokratizacije bosanskohercegovačkog društva.

Domaćini njihove posjete bili su: službenik Sektora za odnose s javnošću. zatim gospodin Šemsudin Mehmedović, zastupnik Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH, i Kreho Aida, sekretar Zajedničke komisije za ljudska prava. Oni su se zaista potrudili upoznati goste i naše učenike s organizacijom rada i najvažnijim funkcijama PSBiH, zakonodavnim procesom u PSBiH, načinom donošenja odluka na sjednicama domova, sistemom glasanja, ali i druge osnovne informacije o PSBiH, kao i o ustanovljenim i usvojenim ciljevima koji proističu iz težnje za priključenjem BiH evropskim i euroatlantskim integracijama.

Nakon obilaska Parlamenta, u neposrednoj blizini Mosta Suade i Olge (Vrbanja most), profesor Adnan je učenike upoznao sa ratnom romatičnom, ali, nažalost, tragičnom pričom o ljubavi Admire Ismić i Boška Brkića, odnosno, sarajevskih sinonima Romea i Julije.

Zajedničko druženje nastavili su u zbornici naše škole gdje su u ugodnoj atmosferi učenici uživali u razgovoru, obišli učionice, pripremili teme i osmislili planove za naredne dane. Ove trenutke naši učenici iskoristili su kako bi darovali prigodne poklone koji simboliziraju naš grad i običaje.