U okviru izvođenja praktične nastave učenici III-razreda, smjer lugar-čuvar šuma i lovišta i šumarski tehničar posjetili su Lovačko udruženje „Trnovo“. Članovi rukovodstva Lovačkog udruženja "Trnovo" upoznali su učenike sa radom i organizacijom udruženja, te planom gospodarenja lovištem kojim ovo udruženje gazduje. Izvodili su radove na održavanju lovnotehničkih i lovnouzgojnih objekata u lovištu koristeći profesionalne husqvarne motorne pile 372 xp kao i profesionalnu zaštitnu opremu čime se želi ukazati na bezbjednost rada u šumarstvu uz vrhunske motorne uređaje i opremu. U pratnji učenika bili su profesori Dario Pintarić i Naser Gegić. Nakon obavljenje edukacije i zadate aktivnosti učenicima i profesorima je upriličen ručak, te druženje u Lovačkom domu „Selmo Turković“ u Bašcima.