U sklopu projekta "Drvo zasadi, pluća nagradi" učenici/ce Srednje škole za okoliš i drvni dizajn, zanimanja rasadničar, čuvar šuma i lovišta - lugar i šumarski tehničar, završili su drugu po redu akciju sadnje na brdu Hum u sklopu terenske praktične nastave. Akciju su podržali predstavnici kompanije VEZA-NEKT d. o. o. iz Sarajeva kroz nabavku sadnog materijala, sokova, sendviča i organizaciju prijevoza. KJP "Sarajevo šume" d. o. o. su pripremili teren na određenoj lokaciji za sadnju, a također su i bili zaduženi za isporuku sadnica smrče.
Društvena odgovornost i briga za širu društvenu zajednicu se rijetko pokazuje na ovaj način, ali jedini ispravan put da se oplemeni priroda je kroz pošumljavanje, što je i bio cilj ovog projekta.
Sa ovom akcijom sadnje završava se ovogodišnja sezona pošumljavanja. Nastavak planiramo u proljeće na području Kantona Sarajevo, a možda i šire.
U akciji su učestvovali i nastavnici stručno teorijske i praktične nastave Bojana Pintarić Avdagić, Elvedin Karahodža, Naser Gegić i Dario Pintarić.
Zahvaljujemo se našim vrijednim učenicima i nastavnicima na perfektno urađenom poslu.