dandrzavnostiU prostorijama naše škole 27.11.2018. godine, upriličena je svečanost povodom obilježavanja Dana državnosti BiH. Nakon intoniranja himne, te obraćanja direktora, učenici naše škole raznovrsnim programom pokazali su iskrene emocije koje osjećaju prema svojoj domovini. U programu prožetom recitalima, dramskim odlomcima, pjesmom i plesom, gosti i učenici naše škole mogli su uživati u osvrtu na najveće vrijednosti koje predstavljaju našu domovinu. Voditeljski par Ema Pirić i Eldar Vrabac proveli su nas kroz zanimljive sadržaje. Učenici Šutković Lamija i Zdravko Nogić historijskim tekstom podsjetili su nas na značaj ovog datuma. Umjetničkim kazivanjem učenice Ajra Hrustemović i Ajla Totić svojim književnim tekstom istaknule su nesvakidašnjost bh. prostora. Dramsko-recitatorska skupina, učenici Amar Drugovac, Hafsa Mulalić, Nihad Džanko i Džemil Durmo, osebujnom interpretacijom ukazali su na ljubav i istinski osjećaj domovinske pripadnosti. Veseli tonovi priredbe proizilazili su iz muzikalnosti i ritmičnosti naših učenika: Berine Kadić, Dalile Jamak i Erdala Brutusa. Stihovi su nosili snažnu poruku mira i zajedništva. Plesna skupina, koju čine Arduana Sudar, Amina Džanko i Jasmina Delić, izvela je kompoziciju baletnih, gimnastičarskih i modernih pokreta. 
Našim učenicima, roditeljima i profesorima želimo sretan Dan državnosti Bosne i Hercegovine.
Zahvaljujemo se svim učenicima i profesorima koji su učestvovali u pripremi ovog zanimljivog programa.

dandrzavnosti2dandrzavnosti4dandrzavnosti6dandrzavnosti7dandrzavnosti5

dandrzavnosti8

 

dandrzavnosti11

 

dandrzavnosti10