Učenici naše škole, Nejla Hurem, Tarik Kero i Timur Beriša, su prisustvovali Danu otvorenih vrata u UNICEF-u budući da je naša škola učestvovala u PISA testiranju među 150 škola iz Bosne i Hercegovine. Organizatori i učenici su pripremili zanimljive priloge povodom 30. godine Konvencije o pravima djeteta, kao i o kvalitetu obrazovanja kroz kviz i diskusiju o međunarodnim istraživanjima i očekivanoj objavi rezultata PISA testa u kome se Bosna i Hercegovina pojavljuje po prvi put.
U Parlamentarnoj skupštini BiH 3. decembra bit će objavljeni rezultati PISA istraživanja za Bosnu i Hercegovinu, što predstavlja jedan od najznačajnijih datuma u obrazovanju od nezavisnosti države, jer će rezultati pokazati u kakvom je stanju obrazovni sistem.
Organiziranjem radionica UNICEF u Bosni i Hercegovini nastavlja sa praksom konsultacija sa stručnjacima, aktivistima, predstavnicima medija i odgovornih institucija o medijskom doprinosu promociji i zaštiti prava djeteta.
U pratnji učenika su bile pedagogica Karapuš Semira i profesorica Horman Alma.