Na Fakultetu političkih nauka u okviru projekta Medijska i informacijska pismenost u funkciji razvoja kritičkog mišljenja i zagovaranja mladih održana je interaktivna radionica "Prevencija nasilnog ekstremizma".

Učesnike radionice je u pozdravnim obraćanjima vodila Renata Gojak, koordinatorica Zajedničkog projekta UN-a Dijalog za budućnost, te doc. dr. Emir Vajzović, voditelj projekta, koji je rukovodilac Instituta za društvena istraživanja Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Sarajevu.
O “Procesu radikalizacije u nasilje” govorio je prof. dr. Sead Turčalo; o temi “Radikalizacija i nasilni ekstremizam u praksi” prof. dr. Vlado Azinović, o “Ulozi obrazovanja u prevenciji nasilni ekstremizam” ass. Veldin Kadić, a o “Ulozi medija u prevenciji nasilnog ekstremizma u digitalnom dobu” prof. dr. Zlatiborka Popov Momčilović.

Učesnici su bili nastavnici i bibliotekari osnovnih i srednjih škola u Kantonu Sarajevo.
Ispred naše škole na radionici je učestvovala Maida Mehić, dipl. komparativist književnosti i dipl. bibliotekar.