Peti dan programa međunarodne razmjene učenika započeo je u Tranås AIF Hocey dvorani namjenjenoj profesionalnim hokejaškim mečevima. U dvosatnom terminu profesori Kjell, Martin i Johan kao i švedski učenici su nam pokazali osnove hokeja, najpopularnijeg sporta u Švedskoj. Za neke od nas to je bio prvi susret sa ledom ali više nego uspješno savladan. Hvala našim instruktorima i kolegama profesorima i učenicima.

Nakon toga, ostatak dana proveli smo u Holavedsgymnasiet gdje su naši učenici u mješovitim grupama zajedno sa učenicima iz švedske pri mentorstvu tri profesora Catarina, Jeanette i Åsa radili uvodne zadatke u okviru glavne teme projekta, demokracija i ljudska prava.

U poslijepodnevnim satima smo posjetili modernu kompaniju uredskog naještaja MATERIA. Vodič i uposlenik Daniel nam je pokazao sve faze proizvodnje, kao i prelijepi izložbeni salon. Firma sarađuje sa eminentim umjetnicima iz oblasti dizajna, kao i sa inžinjerima koji su posvećeni poboljšanju funkcionalnosti istog. Svake godine imaju rast od 10 do 15% na tržištu.
Poslijepodnevne sate smo proveli u obilasku grada Linköping, u šopingu i druženju sa prijateljem prof. Sabitom Kalkanom, nakon čega smo se vratili u hostel.