Treći dan Programa međunarodne razmjene učenika proveli smo u školi Holavedsgymnasiet. Raspoređeni u grupe od po šest do osam učenika bili smo nastavnim časovima u CNC radionici, zatim iz građanskog obrazovanja, švedskog jezika, matematike, praktičnom času ekologije, reciklaže i zaštite okoliša, kao i obilaska botaničke bašte uz upoznavanje o hortikulturnom uređenju centralnog gradskog parka nedaleko od škole.
U zgradi općine Tranås, u velikoj sali, svečani prijem nam je upriličila generalna menadžerica obrazovanja Cecilia Axelsson, koja nam je predstavila historiju grada. U znak zahvalnosti u oblasti međunarodne saradnje između škola uručili smo progodne pripoklone i na taj način simbolično zahvalili i Komuni Tranås.
Završna aktivnost današnjeg programa završena je u sportskom duhu zanimljivog sporta, dvoranskog hokeja (floorball) u izmiješanim timovima vođenih profesorima Åsom i Martinom, rezultat u ovoj prilici nije bio u prvom planu već sport i druženje. Naši učenici su oduševljeni, ovim za njih, novim spotrom.