U okviru Ljetne pozornice Vilsonovo naša škola je učestvovala na Takmičenju srednjih škola za najbolji naučnoistraživački projekat u okviru manifestacije Evropska noć istraživača". Noć istraživača je festival nauke koji se održava širom Evrope s ciljem da promoviše i približi nauku i istraživanje široj javnosti i time je učini zanimljivom za sve. Naša škola se predstavila sa temom: „Prirodna zaštita biljaka od bolesti i štetočina“ i osvojila treći mjesto. Naš tim činile su učenice: Arduana Sudar, Nejla Hurem i Džejna Ahmetspahić pod mentorstvom profesorice Emine Šetkić.
Takmičenje srednjih škola u sklopu Noći istraživača je odlična prilika za učenike da pokažu talenat, znanje i da realiziraju svoje ideje, te započnu svoju karijeru naučnika-istraživača.
Čestitamo našim vrijednim učenicama i profesorici na odličnom rezultatu i zanimljivom projektu.