Učenici naše škole obilježili su Svjetski dan čišćenja (Let's Do It!) akcijom čišćenja Spomen-parka „Vrace“, u okviru koje je održana edukacija na temu čistoće okoliša. Edukaciju su vodili uposlenici KJKP „Rad“ predstavljajući specijalno vozilo za čišćenje ulica. Eko-policajci iz KJKP „Rad“ su ovom prilikom objasnili učenicima i profesorima, te prisutnim stanovnicima MZ Vraca i MZ Gornji Kovačići o načinu rada eko-policije i njihovoj ulozi o održavanju čistoće kroz pravilno odlaganje otpada.
Cilj akcije je bio poboljšati svijest svih građana Općine Novo Sarajevo i uspostaviti mehanizam Partnerstva - Općina/škole/građani. Projekat pod nazivom “Jačanje partnerstva - Mladi u akciji za zaštitu okoliša i prirodnih vrijednosti” finansira Općina Novo Sarajevo, a provodi ga Centar za okolišno održivi razvoj (COOR). Sveukupni cilj projekta je doprinijeti poboljšanju stanja okoliša i jačanju partnerstva kroz zajedničke akcije u Općini Novo Sarajevo.
Zahvaljujemo se na učešću i podršci našim vrijednim učenicima i profesoru Naseru Gegiću.