U Drugom memorijalnom pohodu „1601 cvijet“ učestvovao je 151 učenik iz naše škole i pet osnovnih škola Kantona Sarajevo, odnosno, OŠ“ Safvet-beg Bašagić, OŠ „ Vladislav Skarić“, OŠ „Hamdija Kreševljaković, OŠ „ Hasan Kikić“ i OŠ „Isak Samokovlija“. U pratnji profesora i planinarskog vodiča Admira Ibričića učenici su se popeli na vrh Trebevića gdje im je održan historijski čas o stradanju djece u opkoljenom Sarajevu. Pored redovnih nastavnika osnovnih škola, u pohodu je sudjelovala medicinska ekipa i pripadnici Gorske službe spašavanja – stanica Sarajevo. Učenici koji su učestvovali u Memorijalnom pohodu su: Agović Amina, Zunđa Amila, Vrabac Eldar, Fejzagić Edis, Macić Benjamin, Busnov Almedina, Hanan Ćurtić, Bašalić Adna, Šabanović Amina i Agović Almina.