Na platou ispred BBI centra organiziran je 1. sajam srednjih škola Kantona Sarajevo pod pokroviteljstvom Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade. Pored 35 škola i naša škola je učestvovala u prezentaciji najznačajnijih informacija o svom radu i funkcionisanju, osnovnim djelatnostima kojima se bavi, načinu na koji je povezana sa poslodavcima, te konkurentnosti na tržištu rada. Mladi treba da poštuju svoje želje i kompetencije birajući školu koju oni žele. Naša škola i ove godine ostvarit će pravo dodjele stipendija resornog ministarstava deficitarnim zanimanjima. Kroz jednodnevni Sajam srednjih škola učenici i roditelji imali su priliku upoznati se sa programom i zanimanjima koje nudi naša škola, te nadamo se izabrati konkretno i sigurno rješenje životnog usmjerenja.