U okviru proljetnih aktivnosti na uređenju i čišćenju koje se u Sarajevu realiziraju od 20. aprila, preduzeće “Park” u saradnji s Ministarstvom obrazovanja KS realizira i edukaciju sarajevskih osnovaca i srednjoškolaca, članova ekoloških sekcija o značaju zaštite životne sredine, aktivnostima koje ovo preduzeće realizira na terenu, problematici i najčešćim pojavama uništavanja zelenih površina, sadnica, parkovskog i dječjeg mobilijara, te načinima kako spriječiti i prijaviti te pojave. Dr. sci. Mersad Omanović, dipl. ing. hort. i stručni saradnik za GIS tehnologije i izradu katastra urbanog zelenila KJKP „Park“ d.o.o. Sarajevo, održao jer predavanje u našoj školi učenicima III-S, III-H i III-E razreda u okviru kampanje „Vrijeme je da čistimo“ koja traje do kraja ove školske godine.