U ponedeljak 13. 5. učenici naše škole su na poziv gospođe Fatime Hukić, predsjednice Udruženja „Djeca stubovi svijeta“ prisustvovali neobičnoj predstavi "Looking for Europe“ u Narodnom pozorištu Sarajevo. Predstavu je napisao i izveo francuski pisac i filozof Bernard-Henri Levy, a namjenjena je za pozorišnu turneju u 20 evropskih gradova od marta do maja 2019. godine. Ovom prilikom je premijerno izvedena u Sarajevu. Nakon predstave učenici su imali čast i zadovoljstvo upoznati se sa gospodinom Bernardom - Henri Levijem koji je, iako vidno umoran, odvojio nekoliko minuta kako bi potpisao Povelju Udruženja i fotografisao se sa učenicima. Iskoristivši priliku gospođa Fatima Hukić je uputila poziv francuskom filozofu da bude gost na 5. kongresu Udruženja koji će biti održan u novembru 2019. godine. U pratnji učenika su bili pedagogica Samira Karapuš i profesor Adnan Bilajac.