Upoznajte učenika II razreda, smjer šumarski tehničar, Erdala Brutusa.

Brutus Erdal je odličan učenik II-Š razreda, koji aktivno učestvuje u svim nastavnim i vannastavnim aktivnostima. Osim svih petica u dnevniku, Erdal ne voli izostajati sa časova i nema izostanaka. Od ranog djetinjstva se interesovao za prirodu, pa je upis u ovu školu za njega bio sasvim logičan. Rado učestvuje na svim kulturnim manifestacijama i takmičenjima. Posebno se ističe nagrada koju je Erdal dobio za poetski rad pod nazivom „Školske staze“ i koja je objavljena u Zborniku radova Matice hrvatske za 2018. god. Na konkursu Fonda Memorijala i Centra Litteratus za najbolji literarni rad srednjih škola na nivou Bosne i Hercegovine sa temom: „Heroji osobodilačkog rata“, Eldar je osvojio četvrto mjesto. Predstavljao je našu školu na Kantonalnom takmičenju iz predmeta Bosanski jezik i književnost, Hrvatski jezik i književnost i Srpski jezik i književnost i ostvario zapažen rezultat. U slobodno vrijeme Erdal uživa u muzici, naročito su mu drage sevdalinke. Lijepo ih pjeva i rado uveseljava svoje društvo. Pored svakodnevnih školskih obaveza trenira karate i nosilac je plavog pojasa. Smatra da mu sport daje duhovnu i fizičku snagu, ali da mu predstavlja i štit od poroka savremenog doba. Najdraži hobi mu je slikanje, ali se okušao i u iluzionističkom zanatu. Želi još puno toga pokazati. Vrijeme koje slijedi za njega je pravi izazov. Planira upisati Šumarski fakultet, te na taj način ostati u sferi prirode i međusobnog sklada čovjeka i okoliša. Poručuje nam da slijedimo svoj put, držeći se jasnog smjera, a uspjeh će doći sigurno.