Upoznajte učenicu III razreda, smjer tehničar hortikulture, Selmu Đonlagić.

Za svoje školske obaveze postiže odličan uspjeh, ali Selma ne posustaje. Ona se ističe i u vannastavnim aktivnostima. U ovoj školskoj godini nagrađena je posebnim priznanjem, a to je Zahvalnica za izuzetan doprinos u vannastavnim aktivnostima. Posebno je prepoznatljiva po svojim literarnim radovima koji često budu nagrađeni. Učestvovala je na školskom takmičenju za najbolji literarni rad na temu „Još mi u ušima odjekuju zvuci kočnica, slomljenog stakla i vriske ljudi“ povodom obilježavanja Svjetskog dan sjećanja na žrtve saobraćajnih nesreća i konkursu Dani Matice hrvatske u Sarajevu sa literarnim radom pod nazivom „Jesen se razboljela u meni“. Također, aktivno učestvuje u svim akcijama pošumljavanja, ekološkim akcijama, edukacijama za učenike kao i medijskom predstavljanju škole. Aktivna je članica Udruženja Djeca-stubovi svijeta gdje učestvuje u svim njihovim zajedničkim aktivnostima. Sljedeće školske godine će sa ostalim članovima biti domaćin Petog kongresa Djeca-stubovi svijeta. I pored brojnih školskih obaveza, Selma ima dovoljno slobodnog vremena koje provodi u krugu porodice i prijatelja, igrajući se sa kućnim ljubimcem ili čitajući knjige. Najdraži predmet u školi joj je Bosanski jezik i književnost. U školi joj se posebno dopada odnos nastavnik-učenik, gdje je uvijek važnije mentalno zdravlje učenika i međusobno razumijevanje, nego jedna propuštena lekcija. Smatra da učenici po završetku škole dobiju odličnu osnovu za nastavak obrazovanja. Namjera joj je da poslije srednje škole nastavi obrazovanje u oblastima vezanim za hortikulturu, šumarstvo i ekologiju.